Årets hemmaställ. Puma är ny klädleverantör och Kichi Invest ny huvudpartner!
Årets bortaställ. Puma är ny klädleverantör och Kichi Invest ny huvudpartner!
SPELARSTATISTIK 2013
UTESPELARE MATCHER GULA RÖDA ASSIST MÅL POÄNG
Patrik Engström1740347
Elias Storm2022011
Tomas Färnqvist18308412
Peter Dolk202011516
Gustaf Segerström192151217
Love Lidström240171219
Ivan Tedengren212172027
Daniel Hoch15007512
Daniel Hamrén601156
Linus Nilsson1930549
Mattias Lundgren1000123
Axel Gustavsson1230202
Rickard Åberg1100101
Sammy Abd El Hamid2200415
Calle Andersson1001134
Robert Vesterlund1340202
Jimmy Sundqvist1630134
Robert Jansson1601303
Daniel Didrik1020426
Fredrik Ingel721101
Alexander Dahlström100000
Simon Pittuco610000
Klas Henriksson310101
Lillen Elfver410011
Tony Jonsson900505
Jerry Månsson1300437
Joakim Moström320000
Crippe Nordh600011
Göran Marklund400404
Tomas Engström600000
Henrik Lindahl401101
Alberto Rossi200000
Eddy Sjöberg600000
MÅLVAKTER MATCHER GULA RÖDA MATCHSNITT POÄNG
Martin Karlsson183000
Simpa Brännström40000
Välkommen till
FC Stockholms officiella webbsida

FC Stockholm grundades 2010 och spelar säsongen 2020 i division 2 Norra Svealand, något ett lag från Stockholm aldrig lyckats göra lika fort. Vi har även rekordet i matcher i rad utan förlust i Sverige (55). Kristinebergs IP är vår hemmaplan, och vi är det enda laget innan för tullarna som spelar på naturgräs. Vi strävar alltid för att vinna - hur svår uppgiften än är.

FC Stockholm - mot Europa!
SERIETABELL
FACEBOOK
TWITTER
Följ FC:s matcher live och ta del av
de senaste nyheterna via Twitter:
@fcstockholm
GULDPARTNERS