Årets hemmaställ. Puma är ny klädleverantör och Kichi Invest ny huvudpartner!
Årets bortaställ. Puma är ny klädleverantör och Kichi Invest ny huvudpartner!
SPELARSTATISTIK 2015
UTESPELARE MATCHER GULA RÖDA ASSIST MÅL POÄNG
Mikael Erstadius211013821
Ivan Tedengren210042327
Linus Hallström1300101
Love Lidström21108210
Gustaf Segerström160031013
Daniel Hauser900336
Hristos Kitsos1262202
Farid Hafsia2010000
Eric Uskali2010639
Vasilis Birbas800011
Daniel Hoch700303
Magnus Palm1300112
Robert Damberg1900426
Andreas Karlsson1820257
Johan Sund151041317
Mathias Sundberg1100224
Jose Monteiro18103811
Axel Gustavsson200000
Martin Jatko1410101
Johannes Grahn15006713
Jesper Jonsson200000
Fredrik Ingel300000
Daniel Didrik100011
Robin Wikman610112
Peter Dolk200112
Yoffre Vera Vasquez700044
Dany Poles400101
MÅLVAKTER MATCHER GULA RÖDA MATCHSNITT POÄNG
Simon Röse Meyer22002.70
Välkommen till
FC Stockholms officiella webbsida

FC Stockholm grundades 2010 och spelar säsongen 2020 i division 2 Norra Svealand, något ett lag från Stockholm aldrig lyckats göra lika fort. Vi har även rekordet i matcher i rad utan förlust i Sverige (55). Kristinebergs IP är vår hemmaplan, och vi är det enda laget innan för tullarna som spelar på naturgräs. Vi strävar alltid för att vinna - hur svår uppgiften än är.

FC Stockholm - mot Europa!
SERIETABELL
FACEBOOK
TWITTER
Följ FC:s matcher live och ta del av
de senaste nyheterna via Twitter:
@fcstockholm
GULDPARTNERS