Årets hemmaställ. Puma är ny klädleverantör och Kichi Invest ny huvudpartner!
Årets bortaställ. Puma är ny klädleverantör och Kichi Invest ny huvudpartner!
SPELARSTATISTIK 2016
UTESPELARE MATCHER GULA RÖDA ASSIST MÅL POÄNG
Farid Hafsia1960202
Robert Damberg2300426
Fredrik Thunberg1100213
Filip Lindmark244011819
Mikael Erstadius1210000
Ivan Tedengren300000
Anton Sandberg Magnusson237041519
Sami Nador2230235
Johannes Grahn1710538
Johan Sund17302810
Andreas Karlsson2340022
Mani Tourang204021517
Joseph Borras Petersson100000
Dany Poles1131011
Robin Wikman200000
Linus Karlsson1010202
Love Lidström1430303
Linus Hallström610000
Jose Monteiro1820055
Martin Jatko200000
Richard Cederqvist1410336
Linus Johansson500011
Taner Kocak13007310
Sencer Sogük1140134
Eddy Sjöberg100000
William O Lejeune300303
MÅLVAKTER MATCHER GULA RÖDA MATCHSNITT POÄNG
Simon Röse Meyer193100
Jorge Arancibia Fuentes71000
Välkommen till
FC Stockholms officiella webbsida

FC Stockholm grundades 2010 och spelar säsongen 2020 i division 2 Norra Svealand, något ett lag från Stockholm aldrig lyckats göra lika fort. Vi har även rekordet i matcher i rad utan förlust i Sverige (55). Kristinebergs IP är vår hemmaplan, och vi är det enda laget innan för tullarna som spelar på naturgräs. Vi strävar alltid för att vinna - hur svår uppgiften än är.

FC Stockholm - mot Europa!
SERIETABELL
FACEBOOK
TWITTER
Följ FC:s matcher live och ta del av
de senaste nyheterna via Twitter:
@fcstockholm
GULDPARTNERS