Årets hemmaställ. Puma är ny klädleverantör och Kichi Invest ny huvudpartner!
Årets bortaställ. Puma är ny klädleverantör och Kichi Invest ny huvudpartner!
SPELARSTATISTIK 2018
UTESPELARE MATCHER GULA RÖDA ASSIST MÅL POÄNG
Charles Simba150011011
Heradi Simba700011
Richard Cederqvist1120202
Victor Forssell1630022
Mani Tourang185031619
Jimmie Engqvist1800213
Olle Freiman1420000
Johannes Grahn1600066
Mathias Jung1230369
Linus Smedjegården1621606
Taner Kocak19208311
Filip Lindmark18604812
Max Axelsson500000
Linus Karlsson1730011
Antanas Brusokas200000
Martin Leinar1700033
Linus Hallström400101
Hampus Wulff1640213
Mårten Nordbeck 1430426
Erik Hoang 200000
Love Lidström400000
Farid Hafsia310101
Jesper Carlsson100000
MÅLVAKTER MATCHER GULA RÖDA MATCHSNITT POÄNG
Kristijan Opacak150000
Simon Röse Meyer50000
Välkommen till
FC Stockholms officiella webbsida

FC Stockholm grundades 2010 och spelar säsongen 2020 i division 2 Norra Svealand, något ett lag från Stockholm aldrig lyckats göra lika fort. Vi har även rekordet i matcher i rad utan förlust i Sverige (55). Kristinebergs IP är vår hemmaplan, och vi är det enda laget innan för tullarna som spelar på naturgräs. Vi strävar alltid för att vinna - hur svår uppgiften än är.

FC Stockholm - mot Europa!
SERIETABELL
FACEBOOK
TWITTER
Följ FC:s matcher live och ta del av
de senaste nyheterna via Twitter:
@fcstockholm
GULDPARTNERS